.
دوشنبه 30 فروردین‌ماه سال 1389

 

دولت کودتا گره بر باد می زند  

 


دموکراسی خواهی ایران را هم  در می نوردد

 

  

 

 

 

تقریبا 110 سال است که مردم ایران چند خواست خیلی ساده دارند؛ می خواهند آزاد و دموکراتیک زندگی کنند و در سیاست داخلی و خارجی شان مستقل باشند. تردیدی ندارم که آینده ی ایران، دمکراتیک خواهد بود.حالا اسمش را آینده ی سبز بگذاریم یا هر رنگ دیگری، در این تغییری ایجاد نمی کند که این آینده، دمکراتیک خواهد بود. تردیدی ندارم که در آینده ی ایران، وجود حکومتی برخاسته از رای مردم و مستظهر به رای مردم - که قابل نقد و کنار گذاشتن با رای مردم باشد- اجتناب ناپذیر است. البته  در کوتاه مدت عده ای سعی خواهند کرد به خاطر منافع اقتصادی و میلیاردها دلاری که هر سال به جیب این آقایان می آید،در برابر این خواست مقاومت کنند. ولی به نظر من اینها گره بر باد می زنند. دوران ما، عصر دموکراسی خواهی است و دموکراسی،خواست ملت ایران است و این مردم نشان داده ند که توان و استحقاق و بلوغ برخورداری از دموکراسی را دارند. این مردم علاوه بر تمامی  تجربیات مبارزات خود، از یک پشت جبهه  ی قدرتمند در خارج هم برخوردارند که می تواند در گذارسریعتر و کم بها تر آنها به دموکراسی، کمک آنها باشد. همانطور که آلمان غربی به آلمان شرقی در گذار به دموکراسی کمک کرداین آقایان برای خوب جلوه دادن شرایط اقتصادی،تعریف بیکاری را تغییر داده اند و از کسی که دو ساعت در دو هفته کار کرده نیز به عنوان شاغل یاد می کنند. مسائل جامعه را با این دوز و کلک ها نمی توان حل کرد. من فکر می کنم که با سیاستهای ابلهانه ای که این آقایان پیش گرفته اند، یک تورم شدید همزمان با یک رکود شدید اقتصادی برای ایران اجتناب ناپذیر خواهد بود. در آن صورت حدس من این است که نیروی کارگری جامعه ، اتحادیه ها و شهرنشین هایی که تابه حال به طور گهگاهی در جنبش سبز شرکت داشتند، به طور جدی تری به آن خواهند پیوست ودر آن موقع، مساله ی رژیم حتی خیلی عمیق تر ازامروز خواهد شد.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
دوشنبه 30 فروردین‌ماه سال 1389

تشدید سیاستهای جهان ستیزی

 

 
پوششی برای تداوم نقض حقوق انسانی

 


ابوالفضل اسلامی، دیپلمات پیشین جمهوری اسلامی  در گفت و گویی با رادیو فردا از پشت پرده تشدید جدال هسته ای می گوید جدالی که به گفته او مغزهای متفکری در سپاه و اطلاعات و دفتر رهبری آْن را پیگیری می کنند، به گفته او این تفکر معتقد است که اروپایی ها هر گونه همکاری با ایران را منوط به قضیه حقوق بشر می کنند. استدلال آنها این است که اگر نظام جمهوری اسلامی تحت فشارهای حقوق بشری اتحادیه اروپا اجازه بدهد که نطفه های مقاومت در داخل شکل بگیرد، ما به هیچ وجه نمی توانیم داخل را کنترل کنیم ولی برخورد با دشمن خارجی قابل کنترل است. نتیجه اش هم این شد که امروز بعد از ده سال می بینید که هنوز خبری از نیروگاه هسته ای نیست و روسیه همچنان از ما باجگیری می کند و حکومت هم امروز با امنیتی کردن شرایط داخلی و اعلام وجود تهدید خارجی، هرچه مخالف در داخل است سرکوب کرده. در یک جلسه ای هم خود آقای سعید جلیلی در تهران با ما اوایل داشتند، صراحتاً گفتند که ما می خواهیم این میز مذاکرات حقوق بشر برگردد به مسائل هسته ای.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
دوشنبه 30 فروردین‌ماه سال 1389


 

 

 

تکلیف این است ؛ حق را ظاهر کنید

  


محارب آن است که روی مردم اسلحه می کشد

  

 


آن کسی که مؤمن  و متوجّه حضور پروردگار است، بی جهت کسی را متهم نمی کند، بی جهت به کسی دشنام نمی دهد، بی جهت کسی را سرنگون نمی کند؛ این مطالب از اشخاص مؤمن نمی باشد؛ شخص مؤمن تمام اعضاء و جوارحش را کنترل می کند و اگر چیزی در ذهنش هم خطور کند، استغفار می کند؛ بنده در رابطه با آن مطالب در خبرگان تذکّر دادم که اینکه می آیند و در صدا و سیما آبروی افراد را می برند آیا شرعی است؟ همان جا گفتم که صدا و سیما دوستان را ناراحت و دشمنان را خوشحال کرد.آن کسی که مؤمن است بی خود به کسی نمی گوید که تو معاویه هستی و تو یزید؛ اینها با طرح این مسائل شیعیان مولا علی(ع) را به جان هم انداخته اند؛ پیش از انتخابات هر دو گروه با هم تبلیغ می کردند و چقدر با یکدیگر دوست بودند تا اینکه وضع به این صورت شد که به یکدیگر نسبت تکفیر دادند؛ به شیعه اثنی عشری گفتند که تو کافر هستی! به یک عده ای گفتند شما محارب هستید!محارب یعنی کسی که بدون حق کارد و تفنگ و سلاح روی مردم بکشد. خوب این مردم بیچاره کدامشان محارب هستند؟! به امثال ما می گویند محارب؛ خوب ما چه محاربی هستیم؟ ما که همه اش داریم نصیحت می کنیم؛ آن وقت بیایند در مسجد را ببندند که همچین چیزی سابقه نداشته است بعد از ۱۴۰۰ سال مسجد آتشیها را مسجد ضرار می گویند و این به حساب قرآن و سنّت جور در نمی آید؛ نه محاکمه ای باشد، نه مدّعی و منکری.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
دوشنبه 30 فروردین‌ماه سال 1389

در توهم به سر می برید

 

 

واقعیات اجتماعی از شما عبور خواهد کرد

 

  

 

 

 

 


به زعم خود بر اوضاع مسلط شده و کنترل بحران را به دست گرفته اند در حالیکه واقعیتهای اجتماعی حکایت از اخبار دیگری دارد. خواستگاه به حق مردم و تفکر آنان بر قوت خویش باقیست. آنچه که تغییر یافته همانا هوشیارتر شدن مردم در مواجهه با اعمال فشارها و تهدیدهاست.استقبال و ابراز محبت مردم در کوچه و خیابان، در بازار و محل کار و در هر موقعیتی مناسب از زندانیان آزاد شده، آیا نشان دهنده کنترل و تسلط بر اوضاع است ؟! و یا حکایت از مهر تائید مردم بر اتخاذ چنین شیوه و سیاستی است؟!


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
یکشنبه 29 فروردین‌ماه سال 1389

 

 

 

توقف قطار مبارزه با فساد

 

 


در ایستگاه "خانه فساد میدان فاطمی"

 


  

 

هر روز که از 22 خرداد فاصله بیشتری می گیریم گویی بازهم از خرداد گریزی نیست ، در این چند ماهه بسیاری از ابهامات ، روشن شده است . ناتوانی دولت در پیشبرد کوچکترین وظایفش هر روز بیشتر نمود پیدا می کند و اوضاع اقتصادی ، اجتماعی و دیپلماتیک کشور همچون وضعیت سیاسی دولت مستقر در ابهام بیشتری فرو می رود و در این میان فریاد " آی دزد ، آی دزد " از اردوگاه دولت کم طنین تر به گوش می رسد و گویی این روزها این صدا هرگز در فضای سیاسی کشور شنیده نشده بود. در کنار شعار آوردن نفت بر سر سفره مردم، مبارزه با مفاسد اقتصادی از مهمترین شعارهایی بود که محمود احمدی نژاد از انتخابات سال ۸۴ وسپس در انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ مطرح کرد و در طول این دوران در صدها سخنرانی و مصاحبه خود بر آن مانور می داد .احمدی نژاد همواره از حضور مافیایی در اقتصاد و وزارت نفت سخن می گفت و لیستی از اسامی مفسدان اقتصادی  را در جیب خود حمل می کرد ، فهرستی که هرگز افشا نشد اگرچه همیشه لغلغه زبان بود . اما امروز گویی ماجرای بزرگترین حلقه فساد کشور که تا چند روز پیش می رفت به تمامی از پرده برون افتد ،"موقتا " مسکوت مانده است . حلقه ای که اگر رسوا می شد روشنگر بسیاری از ابهامات بود . حال فقط یک " یا حسین " دیگر تا بر ملا شدن بزرگترین رسوایی سیاسی و اقتصادی باقی مانده است .اینک اما این فضا غبار آلودتر شده است و هنوز باید صبر کرد و دید آیا قید "موقت " از رسیدگی به پرونده فساد خانه فاطمی برداشته می شود یا نه ؟


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
شنبه 28 فروردین‌ماه سال 1389

اندیشه های رایج محاربه با دین خداست

 


مراجع نباید دست روی دست بگذارند

  


خطرات بزرگی جامعه ایرانی- اسلامی را تهدید می کند و یکی از مهمترین آنها، بد طرح کردن دین در جامعه است و گناه این بد ارائه کردن دین، از حرب با دین کمتر نیست. نباید نا امید و مایوس بود و اگر این اعتقاد وجود دارد که اهداف انتخاب شده از جمله اجرای همه اصول قانون اساسی بدون دخل و تصرف، تفسیر ها و تاویل های من عندی،  حق و مشروع است، باید برای رسیدن به آن جانفشانی و فداکاری کرد و در این راه زندان، تهمت، آزار و اذیت و مسائلی از این دست را به جان خرید.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
شنبه 28 فروردین‌ماه سال 1389

ذهن بسیط دولت و نابرنامه پنجم  توسعه

 

 


این ره که تو می روی به ترکستان است

 

 

 

بررسی ویژگی‌های کلی لایحه برنامه پنجم در مقایسه با تعاریف نظری و حقوقی برنامه نشان از آن دارد که این لایحه به لحاظ ضوابط و مختصات لازم الرعایه فاقد ویژگی‌های یک برنامه معمول است چرا که برنامه‌ریزی را می‌توان یک نوآوری در نظام تدبیر دانست که برای تنظیم عالمانه و آگاهانه و اجتناب از سلیقه گرایی و اداره دلخواه و بدون نقشه امور تهیه می‌شود و ضمن آن تحقق هدف‌هایی که آحاد جمعیت کشور را به سطح مطلوبی از رفاه مادی و معنوی می‌رساند تضمین می‌شود اما لایحه کنونی در عین پرداختن به همه امور و در برخی موارد در جزیی‌ترین سطوح اجرایی، فاقد ساز و کاری برای تامین هماهنگی و بهینگی است و اطلاق عنوان برنامه به آن جای تامل دارد


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
شنبه 28 فروردین‌ماه سال 1389

نوکر مردم ، ارباب خود را نمی کشد

 

 

 ابتدا نم نم ببارید ، بعدا غرش کنید

 

 

 


ایران یعنی بیش از هفتاد ملیون شهروند آزاد و با فرهنگ و اعتقادات رنگارنگ. ما از این کثرت و تنوع نمی ترسیم. ما اصولگراها را دوست داریم همانطور که همه ی اقشار ملتمان را. و همه ی فرهنگ های موجود را. و همه ی قومیت ها و همه ی زبان ها را دوست داریم. ما می گوییم قرار بود قرائتی رحمانی از اسلام را که سایه ی مهربانی و تحمل را در کشور باز کند داشته باشیم نه اقدامات ضد دینی اعتراف گیری و ماجراهای کهریزک و خوابگاه های دانشجویی و فجایع سی خرداد و عاشورا و دیگر روزها را. اگر می گویید حکومت نوکر مردم است، نوکر ولی نعمت خود را نمی کشد، آزار نمی دهد، او را به زندان نمی اندازد، او را محدود نمی کند و خواسته های خود را به نام خواسته ی مردم مطرح نمی کند. شما بگذارید برای آنکه صدا و سیما رسانه ی ملی باشد، ملت بیاید در آن رسانه صحبت کند. نه آنکه حتی یک مناظره ی ساده و کنترل شده را طاقت نیاورید.شما اول نم نم ببارید و سپس غرش رعد و برق را داشته باشید. شما یک رشد معقول را برای رفاه و آموزش و بهداشت مردم داشته باشید و سپس تبلیغ افزایش نرخ جمعیت کشور را بکنید.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
شنبه 28 فروردین‌ماه سال 1389

ریزش طبقات قدیم ، زایش طبقات جدید

 

 


هزینه های بزرگ نگهداری یک بنیان متزلزل


 


بسیج اکنون وارد حوزه‌ای شده به اسم حوزه‌ی توزیع خرده کالاها، که به نوعی می‌توانیم بگوییم از لحاظ تاریخی در دست قشر کسبه‌ای بوده است که از آن می‌توانیم به عنوان خرده ‌بورژوازی اسم ببریم. به ویژه این که کسبه‌‌ی خرد به طور مستقیم تحت نفوذ بازار قرار داشت. در مجموع بازار و این کسبه‌ی خرد باهم یک بدنه‌ی اقتصادی داشت و یک نیروی سیاسی را در جامعه تشکیل می‌دادند که این نیرو نیرویی سنتی، محافظه‌کار و حافظ نظم اجتماعی است. حال دقت داشته باشید که این فرایند به همین نظم اجتماعی که سپاه پاسداران و دستگاه دولت هم خواهان حفظ آن هستند، دارد ضربه می‌زند. بنابر این باید این احتمال را بدهیم که از این پس در درون مثلث قدرت ، اختلافاتی جدی بروز کند. ما شاهد یک ریزش عظیم در بدنه‌ی اجتماعی  در طول این ۱۰ ماه بوده‌ایم. این ریزش در تظاهراتی که دولت سعی کرد به طور مصنوعی سازماندهی کند، یعنی در ۹ دی و ۲۲ بهمن ماه خودش را نشان داد به این معنی که واقعا برای جمع کردن صد هزار نفر بایستی یک یا دوماه برنامه‌ریزی و چند صد میلیون پول خرج کنند، تا بتوانند این‌ها را از چهار گوشه‌ی مملکت جمع کنند و بیاورند در پایتخت تا یک نمایش قدرت دهند.به همین دلیل است که فکر می‌کنم جمهوری اسلامی به نحو بارزی متوجه‌ی از دست دادن پایگاه اجتماعی خودش شده است. لذا برای جبران آن، دو طرح را مطرح کرد. یکی طرح هدفمندکردن یارانه‌ها است، که از آن طریق سعی دارند با تزریق قدری پول به طبقات محروم جامعه بتوانند قدری محبوبیت و مقبولیت به دست آورند؛ تا شاید از طریق این مُسکن موقتی که به قشرهای محروم وارد می‌کنند پشتوانه‌ی اجتماعی برای خود تهیه کنند. جنبه دیگر اینکه سعی می‌کنند آن نیرویی را، که می‌دانیم بدنه‌ی اصلی دستگاه سرکوب اجتماعی نظام جمهوری اسلامی است با یک مقدار تشویق و تقویت مالی برای خودشان نگه دارند. به این منظور آمده‌اند سراغ منابعی که موجود است و این بار وارد حوزه‌ی اقتصادی شریک خودشان یعنی بازار شده‌اند و قرار است که با اعطای ۳۰۰ فروشگاه زنجیره‌ای به بسیجی‌ها، عملا برای آنها شغل و منبع درآمد بوجود آورند تا بتوانند آنها را به صورت جدی در کنار خودشان داشته باشند


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
شنبه 28 فروردین‌ماه سال 1389

 

 

گسل های زیر شهر تهران یا شکافهای اجتماعی

 


کدامیک فعالتر  شده اند ؟

 

 جنبش‌های دمکراسی خواهانه در ایران امروز بر سه واقعیت اجتماعی تکیه دارند: جمعیت حدود هفتاد درصدی شهرها، جمعیت سه و نیم میلیونی دانشجویان دانشگاه‌ها که عمدتا در شهرهای بزرگ مستقر هستند، و اقشاری که می توانند معیشت خود را رفع و رجوع کنند و قدرت به چالش کشیدن حکومت را دارند. مطالبات سیاسی و اجتماعی مثل جریان آزاد اطلاعات، گردش نخبگان، حکومت پاسخگو، گسترش جامعه مدنی، استقلال قوه قضاییه و حاکمیت قانون عمدتا از جانب همین اقشار عرضه شده و بر آنها اصرار می شود. حکومت پس از اعتراضات سال ۱۳۸۸ به این واقعیات به خوبی واقف است. طرح‌های اخیر دولت احمدی نژاد برای بقای حکومت این سه واقعیت را نشانه گرفته‌اند، با دعوت مردم تهران برای بازگشت به روستاها، برنامه انتقال دانشگاه‌ها به خارج از شهرها و اسلامی کردن علوم انسانی، و هدفمند کردن یارانه‌ها. این طرح‌ها تا چه حد طرح‌های سیاسی‌امنیتی‌اند و تا چه حد طرح‌های اجتماعی یا اقتصادی؟


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
شنبه 28 فروردین‌ماه سال 1389

   

 

توهم  آغاز دور دوم فتنه 

 

 


نتیجه تلقی پایان جنبش سبز

  

 

 

 

  وقتی در پایان سال گذشته و با ریختن امتیاز جمعیت 5 میلیونی حاضر در مراسم 22 بهمن که به دعوت سران جنبش سبز به میدان آمده بودند ، تعینات بیرونی اعتراض مدنی مردم ایران فروکش کرد و توصیه رهبران جنبش سبز نیز به فعالیت های کم هزینه تر ، موج سبز را از حالت توفنده ظاهری به عمیق تر شدن ترغیب نمود، عده ای از مشاوران امنیتی و نظامی دولت کنونی با بوق و کرنا  اعلام کردند که" فتنه "  به پایان رسیده است .حال بار دیگر با نقض عهد حاکمیت در اجرای مفاد بیانه 17 میرحسین موسوی و با آغاز مناسبتهای فرهنگی و کارگری و قرار گرفتن در آستانه سالگرد کودتای انتخاباتی ، گویی تئوریسین های امنیتی سر از خواب توهم برداشته فریاد بر می آورند که موج دوم فتنه در راه است . واقعیت این است که چیزی فروکش نکرده بود که دوباره آغاز شود. جنبش سبز موج نیست که اول و دوم و سوم داشته باشد این ندای اعتراض یک ملت است که هر روز به شکلی ادامه خواهد یافت.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
شنبه 28 فروردین‌ماه سال 1389

 

خیانت ها آشکار می شود  

 

  

 

 

 

 نقش پول کثیف در 5 سال گذشته در بر کشیدن و فرو افتادن شخصیت های سیاسی و یا دوران های سیاسی نقش برجسته ای بوده است . عده ای به سوء استفاده از اموال دولت متهمند و اسناد حیف و میل بیت المال توسط برخی از نزدیکان به دولت مستقر کنونی بخصوص رحیمی معاون اول احمدی نژاد روی دایره اصولگرایان ریخته شده است. هنوز فراموش نشده است که در جریان استیضاح کردان پول های بی حساب و کتاب در مجلس توزیع می شد و در جریان انتخابات طرفدران احمدی نژاد و هاشمی یکدیگر را متهم به دست بردن در کیسه ملت کردند. هنوز اتهامات خاندان هاشمی مستند نشده است اما اتهامات طرف مقابل از سوی یاران آنها روی دایره رسوایی ریخته شده است و ... 


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
شنبه 28 فروردین‌ماه سال 1389

 

 گزارش از جهنم کهریزک  

 

 

حکایت شهادت روح الامینی، جوادی فر ، کامرانی

 

   

 

در آن چند روز که در کهریزک بودیم گاهی ساعت ۴ صبح به داخل “قرَنطینه” می ریختند و ما را به حیاط هل می دادند و با شلنگ می زدند. بعد ما را به خط می کردند و ستوان دوم فریاد می زد و از ما سؤال می کرد و ما باید جواب می دادیم.

س: “اینجا کجاست؟”

ج: “کهریزک”

س: “کهریزک کجاست؟”

ج: “آخر دنیا”

س: “غذا خوبه؟”

ج: “بله قربان”

س: “فضاش خوبه؟”

ج: “بله قربان”

س: “از محیط اینجا لذت می برید؟”

ج: “بله قربان”

و او می گفت:”باید بلند بگید که صداتون به همه تهران برسه”.

ما گرسنه و تشنه بودیم. تشنگی خیلی آزارمان می داد. مردم را در داخل شکنجه می کردند و برخی را بیرون می بردند. برای مثال، اگر کسی آهسته تر از بقیه راه می رفت، تنبیه می شد.من را مثلا یکبار از پایم آویزان کردند. یک نفر به نام جوادی فر خیلی تشنه بود...  

بازنشر این مطلب به معنای تایید تمامی گزارش نیست اما برخی از روایتهای آن با گزارشهای تایید شده همخوانی دارد گزارش از رخدادی که همه را شوکه کرد و روی بازداشتگاهایی چون ابوغریب و گوانتانامو را سفید کرد و نهایتا با دستور رهبری پرونده جنایات این بازدشگاه در دست بررسی است .


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
شنبه 28 فروردین‌ماه سال 1389

 

مسئولیت بی پایان برای روزنامه نگاردر بند  

  

 

کارستان سحر خیز از بند ۳۵۰  

  

 

 

 

 

این اقدام فرصتی را فراهم می آورد تا جنابعالی بطور دقیق در جریان بخشی از موارد زیر پا گذاردن اصول اولیه آزادی ، دموکراسی و عدالت و همچنین ابعاد گسترده نقض حقوق بشر بویژه موارد شاخص دوران دستگیری ها ، بازجویی ها، تفهیم اتهامها و محاکمه های فرمایشی تحت فشارهای روحی و جسمی اخیر قرار بگیرید و از نزدیک با شرایط خاص بازداشتگاهها و زندانهای ایران بخصوص بند 350 زندان اوین اشنا شوید


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
شنبه 28 فروردین‌ماه سال 1389

 

پروژه هایتان شکست خورده

 


زندانیان نزد ملت آزاده اند

 

  

با وجود اعمال فشارهای بیشتر بر اقشار مختلف مردم علی الخصوص قشر فرهیخته ی دانشگاهی، فعالین سیاسی، مدنی و نیز بازداشت شدگان حوادث اخیر ولیکن همگان شاهد نحوه برخورد جامعه در استقبال از زندانیان و ابراز همدردی و همراهی با آسیب دیدگان هستیم. این موضوع خود نشاندهنده ی شکست پروژه ی افراطیون در برخوردهای خشونت آمیز با خواسته های به حق مردم است.ادامه این نوع رفتارها نه تنها باعث دلسرد شدن جامعه و کوتاه امدن آنان از خواستهای مشروع خود نخواهد گردید بلکه باعث نارضایتی بیشتر مردم از اوضاع حاکم می شود.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
شنبه 28 فروردین‌ماه سال 1389

 

پاسخ به امپراطوری دروغ

 

 
 

در ستادهای خودتان جستجو کنید

  

 

 

پخش مکرر ادعاهای دروغ توسط برخی از دولتمردان ایران علی رغم اعتراضات، نشان می دهد که این افراد گفتۀ نیم قرن پیش گوبلز را الگوی خود قرار داده اند که: دروغ هر چه بزرگتر باور آن راحت تر، اما توجه ندارند که دنیا عوض شده است و عصر انقلاب الکترونیک و انفجار اطلاعات تاثیر تبلیغات دروغ در مقابل امکانات موجود چند روزی بیشتر دوام ندارد. حجم این دروغ پردازی ها به جایی رسیده است که ایران را امپراتوری دروغ لقب داده اند. توصیه بنده به این قبیل دولتمردان اینست که اگر دین ندارند حداقل بخاطر آبروی خودشان، از دروغ پردازی دست بردارند. تجربه سی سال گذشته نشان داد که این کردار کمترین اثری جز بردن آبروی مسلمانان و ایران نداشته است


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
شنبه 28 فروردین‌ماه سال 1389

 

پاسخ به امپراطوری دروغ

 

 
 

در ستادهای خودتان جستجو کنید

  

 

 

پخش مکرر ادعاهای دروغ توسط برخی از دولتمردان ایران علی رغم اعتراضات، نشان می دهد که این افراد گفتۀ نیم قرن پیش گوبلز را الگوی خود قرار داده اند که: دروغ هر چه بزرگتر باور آن راحت تر، اما توجه ندارند که دنیا عوض شده است و عصر انقلاب الکترونیک و انفجار اطلاعات تاثیر تبلیغات دروغ در مقابل امکانات موجود چند روزی بیشتر دوام ندارد. حجم این دروغ پردازی ها به جایی رسیده است که ایران را امپراتوری دروغ لقب داده اند. توصیه بنده به این قبیل دولتمردان اینست که اگر دین ندارند حداقل بخاطر آبروی خودشان، از دروغ پردازی دست بردارند. تجربه سی سال گذشته نشان داد که این کردار کمترین اثری جز بردن آبروی مسلمانان و ایران نداشته است


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
شنبه 28 فروردین‌ماه سال 1389

 
به عهد خود پایبند نبودند

 


تحمیل غیر انسانی ترین  شرایط به اسرای ملت

 

 


پیشتر هم گفته‌ام که انتظار بوده و (هست) که سال جدید را با کاسته شدن از فشارهای امنیتی و توقف برخوردهای نامطلوب و آزادی زندانیان و باز شدن فضای سیاسی آغاز کنیم و در آستانه سال نو نیز نشانه‌هایی هرچند اندک از این تغییر فضا و روش و رویه به چشم می‌خورد که موجب امیدواری در بخش‌های مهمی از جامعه بود.» «به نظر می‌رسد که عواملی هستند که نمی‌خواهند این روزنه گشوده‌تر شود و فضا را بسته می‌طلبند»« در آستانه سال نو شاهد احضار افراد تازه و بازداشت آنان بودیم و از آزادی محدود و مشروط بسیاری از کسانی که در بند بسر می‌برند خبری نشد ثانیاً اندکی نیز که با ضمانت‌ها و وثیقه‌های بسیار سنگین به میان خانواده بازگشته‌اند خیلی زود دوباره روانه بازداشتگاه می‌شوند.» «آیا اینها نشان از آن ندارد که علی‌رغم تدبیر و صلاح‌اندیشی خیرخواهان نظام و ایران و مسئولان اصلی؛ کسانی هستند که مانع تغییر فضا به سوی همدلی می‌شوند؟»


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
شنبه 28 فروردین‌ماه سال 1389

 

تضمین برد انتخابات مجلس آینده

 


هدف  طرح هدفمند سازی یارانه ها 

 

 

دولت می‌داند که در اجرا و نحوه تخصیص پول‌ها به تولیدکنندگان و مردم با مجلس وارد مناقشه می‌شود. به ویژه پرداخت این پول‌ها در شهرستان‌های تک نماینده‌ای، تأثیرات زیادی بر وضعیت نامزدهای نمایندگی دارد و دولت درصدد آن است که مجلس بعدی را دربست در اختیار بگیرد. لذا از الآن باید حساب خود را با نمایندگان مخالف روشن کند. طبعا نمایندگان هم دست دولت را در این زمینه خوانده اند و احتمالا کوتاه نیایند.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
شنبه 28 فروردین‌ماه سال 1389

 

 به استقبال خرداد  

 

  اعتراض به شرایط ضد بشری 

 

 

 

ما سبز اندیشان محبوس در زندان اوین ، در اعتراض به این رفتارهای غیر قانونی ، غیر شرعی و غیر انسانی حاکمیت در جریان دستگیری ها، بازداشتها و محاکمه ها و اکنون نگهداری فرزندانتان در وضعیت معیشتی ، بهداشتی ، رفاهی و تفریحی که گاه بسیار نازلتر از وضعیت مشابه برای محکومان عادی و حتی جنایتکاران ، قاچاقچیان و… است از ابتدای اردیبهشت ماه ۱۳۸۹ روزه سیاسی و شرعی خود را بصورت گسترده و زمان بندی شده آغاز خواهیم کردو در صورت عدم رسیدگی به مطالبات خود و در خواست های زیر اقدامهای خویش را در خرداد ماه بسط و گسترش خواهیم داد.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
   1       2    >>