X
تبلیغات
زولا
.
دوشنبه 23 فروردین‌ماه سال 1389

 

 

 

مهر ابطال استاندار احمدی نژاد براحکام قضایی 

  

  

 

 

 در حالی که بسیاری از دستگیرشدگان حوادث پس از انتخابات به دلیل حضور در راهپیمایی میلیونی روز 25 خرداد سال گذشته به زندان محکوم شده‌اند، استاندار تهران در گفتگویی تفصیلی اعلام کرده که این راهپیمایی با مجوز برگزار شده بود. مرتضی الویری آخرین فردی به شمار می‌آمد که از میان اصلاح طلبان به دلیل حضور در راهپیمایی روز 25 خرداد ماه به یک سال زندان محکوم شد.براساس آرای دادگاه‌های پس از انتخابات حضور در راهپیمایی 25 خرداد ماه مجازاتی برابر با یک سال زندان تعزیری داشته است ولی در هیچ جای قانون به مجازات برای حضور در راهپیمایی با مجوز اشاره نشده است.پیش از این در فهرست اتهامات تمامی دستگیر شدگان، حضور در راهپیمایی 25 خرداد نیز به چشم می‌خوردبه گزارش پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره)مجلس«پارلمان‌نیوز»، مرتضی تمدن در شرایطی در گفتگو با مجله «همشهری ماه» اینگونه اظهار نظر کرده است که دستگاه قضایی بازدداشت شدگان حوادث پس از انتخابات را به دلیل حضور در این راهپیمایی که غیرقانونی نامیده‌اش روانه زندان کرده‌ است.
تمدن در این گفتگو، اظهار داشت:« آنها(معترضان) تقاضای برگزاری راهپیمایی کردند و ما هم مجوز صادر کردیم. راهپیمایی روز 25 خرداد با مجوز قانونی ما برگزار شده بود. نه تنها با مجوز آمدند که حتی ما کمک کردیم نظم راهپیمایی حفظ شود. ما به آنها کمک کردیم که امنیت روز 25 خرداد ماه تامین شود. یعنی همزمان هم مجوز دادیم و هم خدمت رسانی کردیم.»
استاندار تهران در شرایطی اینگونه اظهار نظر می‌کند که بسیاری از دستگیرشدگان حوادث پس از انتخابات به دلیل حضور در این راهپیمایی به زندان محکوم شده‌اند. مرتضی الویری نیز آخرین فردی به شمار می‌آمد که از میان اصلاح طلبان به دلیل حضور در راهپیمایی روز 25 خرداد ماه به یک سال زندان محکوم شد.
براساس آرای دادگاه‌های پس از انتخابات حضور در راهپیمایی 25 خرداد ماه مجازاتی برابر با یک سال زندان تعزیری داشته است ولی در هیچ کجای قانون به مجازات برای حضور در راهپیمایی با مجوز اشاره نشده است.
پیش از این در فهرست اتهامات تمامی دستگیر شدگان، حضور در راهپیمایی 25 خرداد نیز به چشم می‌خورد