.
سه‌شنبه 21 اردیبهشت‌ماه سال 1389

 

  

فیلترینگ زودهنگام و نگرانی از  

  

تحرکات کودتا در چند روز آینده   

  

 

تا ساعتی دیگر ( ۱۴ روز چهارشنبه ) با آدرس جدید http://ourirna۷.blogsky.com به فضصای اطلاع رسانی باز می گردم . لطفا به خانه جدیدم بیائید و دوستانی که به بنده لینک داده اند لطف کرده لینک جدید را اضافه کنند و به من نیز اطلاع دهند تا چنانچه به تیغ فیلترینگ گرفتار آمده اند مسیر را بر راهزنان اینترنتی ببندیم. با توجه به سرعت فیلترینگ این بار وبلاگ های سبز به نظر می رسد که کودتاگران خیالهای باطلی در سر دارند که باید در چند روز آینده کاملا هوشیار و گوش به زنگ بود.باید اطلاع رسانی را سرعت دهیم و تسلیم سانسور نشویم.

سه‌شنبه 21 اردیبهشت‌ماه سال 1389

 

 

 

دروغگو ، کتاب مخملیت کو

  

وحشت سرداران دروغ ، از سبزها

  


 در حالی که هیچ کدام از مدعوین در سالن حضور نداشتند، مسئولین اقدام به پخش کلیپ هایی تکراری درباره ی موضوع هسته ای کرده و وقتی حوصله دانشجویان از این قضیه سر رفته و مشخّص شد مسئولان دانشگاه از برگزاری مراسم منصرف شده اند، دانشجویان سبز که تعدادشان در حدود 300 نفر تخمین زده می شد، شروع به اعتراض کرده و با شعارهایی مانند "دروغگو دروغگو، کتاب مخملیت کو؟" و در حالی که عکس های شهید سبز دانشگاه علم و صنعت،‌ "مهندس کیانوش آسا" را با خود حمل می کردند، سالن مراسم را ترک کرده و با خواندن سرود "یار دبستانی" به حضور خود پایان دادند.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
سه‌شنبه 21 اردیبهشت‌ماه سال 1389



 سکوت دانشجویان

 

به نشانه حرمت جان انسان

 


جمعی از دانشجویان سبز دانشگاههای تهران ، علم و صنعت ، شهید بهشتی ، پلی تکنیک و دیگر دانشگاه های تهران با انتشار فراخوان هایی در شبکه های اجتماعی و وبلاگ های دانشجویی، از تمام دانشجویان دعوت نموده اند در تجمعاتی که در ساعت ۱۲ روزهای چهارشنبه ۲۲ و پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت در اعتراض به اجرای پنج حکم اعدام در صحن آن دانشگاه های دانشگاه های تهران برگزار خواهد شد، شرکت نمایند


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
سه‌شنبه 21 اردیبهشت‌ماه سال 1389


این دولت، ایران را شوره زار کرده است

 


آگاهی و آگاه سازی ثمره این اعتراض است  

 

 

عملکرد برخی مسئولان رفته رفته زمین را شور کرده و از حاصلخیری می اندازد.بی تفاوتی جامعه نسبت به مسائل سیاسی عیب بسیار بزرگی است و قابل قبول نیست. کار برای مردم، زحمت و مرارت دارد و سختی های مسیر را باید تحمل کرد. مطمئن باشید کسانی که در زندان یک سیلی می زنند به اندازه ۱۰ سیلی باید جوابگو باشند.به دستگیری ها و زندان رفتن نباید فقط از بعد منفی نگاه کرد چرا که زندانی شدن افرادی که نیت مصلحانه دارند درمجموع سازنده بوده و ثمراتی هم به دنبال دارد.وقتی چهره های دلسوزی به خاطر نقد و انتقاد زندانی می شوند، جمع زیادی از اطرافیان وی شامل دوستان، آشنایان، همسایگان و نزدیکانش را به فکر فرو می برد و آنها را نسبت به وضع موجود آگاه می کند که این آگاهی در مجموع سازنده است. گرچه ممکن است بازداشت ها باعث شود برخی ها کنار بکشند اما عده قابل توجهی از جامعه را در هدف خود ثابت قدم تر کرده و شک نباید کرد که این زندان رفتن ها در مجموع سازنده است.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
سه‌شنبه 21 اردیبهشت‌ماه سال 1389

 
 

 

به سرنیزه می توان تکیه کرد  

   

اما روی آن نمی توان نشست  

 

  

 


من بعد از هشتاد سال عمر صرفا اعلام هشدار می‌کنم و می‌گویم مردمی که نارضایتی‌هایی داشته باشند و فرصت نکنند دردشان، خواستشان یا نقدشان را بگویند به طور طبیعی در آینده این دردها به طور فورانی سر باز می‌کند. "و اینک پس از تجارب تمام عمرم، برای من دغدغه اصلی حفظ ایران است و بر این اساس است که می‌گویم امروزه ما به خاطر بقای ایران، برانداز نیستیم"سحابی رفتار احمدی‌نژاد را از ابتدای کسب کرسی ریاست جمهوری در 5 سال پیش تا کنون در جهت تضعیف ایران و تضعیف خود جمهوری اسلامی دانسته، می گوید:"مقامات جمهوری اسلامی  برای حفظ حاکمیت هم که شده بایستی احمدی‌نژاد را برکنار کنند. چه برای حفظ ایران و چه برای جمهوری اسلامی برکناری احمدی‌نژاد به علت تخریب‌ها و عدم کفایت‌هایش، امری حیاتی و مهم است،". هواداران جنبش شیب را کم کنند. ابراز انتقادات و اعتراضات را آرام‌تر کنند و فکر پیروزی کوتاه‌مدت نباشند. ولی آنقدر روحیه داشته باشند که هر چه طرف مقابل ضربه می‌زند کوتاه نیایند و از طرف دیگر تندروی و عجله نکنند. تغییر در راه است. نهرو در کتاب «زندگانی من» در رابطه با دعواهایی که با انگلستان داشتند، می‌گوید یک ضرب‌المثل قدیمی هندی می‌گوید به سرنیزه می‌توان تکیه داد اما روی سرنیزه نمی‌توان نشست. یعنی اگر روی سرنیزه بنشینی خودت آرامش نداری، ثبات نداری و یک روزی می‌افتی.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
سه‌شنبه 21 اردیبهشت‌ماه سال 1389


این عده نیاز به تطهیر و توبه دارند  

 


خروج کنندگان علیه مردم و قانون

  

 

 

 

خدا را شاکر هستم که درک، شهامت و توانایی مقاومت را نصیب من کرد که افتخار حضور در کنار جامعه فهیم ایران جهت کسب حقوق اولیه شهروندی و مقابله با تمامیت خواهی و انحصار را یافتم. از این موضوع به خود می‌بالم و نیازی به تطهیر ندارم. کسانی نیاز به تطهیر دارند که در مقابل مردم، قانون و دین ایستاده‌اند.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید

دوشنبه 20 اردیبهشت‌ماه سال 1389

با عرض پوزش 

 احتمالا تا روز ۵ شنبه به روز شدن وبلاگ با مشکلاتی همراه خواهد بود

دوشنبه 20 اردیبهشت‌ماه سال 1389

 

 

این بود عدالت علوی؟

 

 

اهالی قبیله خرداد از چوبه دار نمی هراسند    

 

 

 

 

 
اعلام اعدام ناگهانی پنج نفر ازشهروندان کشور بدون آنکه توضیحات روشن کننده ای از اتهامات و روند دادرسی ومحاکمات به مردم داده شود شبیه روند ناعادلانه ای است که در طول ماه های اخیر منجر به صدور احکام شگفت آور برای عده زیادی از زنان ومردان خدمتگزار وشهروندان عزیز کشور ماشده است.چگونه است که امذور به صورت ناگهانی در آستانه ماه خرداد، ماه آگاهی وحق جویی پنج نفر را با حواشی تردید بر انگیز به چوبه های دار می سپارند؟ آیا این است آن عدل علوی که به دنبالش بودیم؟


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
شنبه 18 اردیبهشت‌ماه سال 1389

 

 

صادر کننده و مجری حکم  اشتباه 

 

 

 در آتش هستند

  


تشابه و تواتر مطالب نقل شده از زندانیان و خانواده های آنان این تکلیف را بر دوش مجلس و دستگاه قضائی در نظام اسلامی می‌گذارد که راجع به این موضوعات تحقیق کرده و با متخلفین برخورد کنند.بنده اجتهاد مطلق را برای قاضی، شرط لازم می دانم چراکه اگر قاضی مجتهد نباشد، نمی‌تواند موضوع را درست تشخیص دهد و کسی که در تشخیص موضوع، دچار اشکال است نمی تواند حکم کند و اگر حکم کند، کار خلاف مرتکب شده و حقوق دریافتی اش هم مشروع نیست. کسانی هستند که در عین علم، حُکم اشتباه صادر می‌کنند، دوم کسانی که از روی خطا، حکم غلط می‌دهند که هر دوی اینها در جهنم هستند


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
شنبه 18 اردیبهشت‌ماه سال 1389

 

 

در روزهایی که  سپری می شود

 

 آنچه باقی می ماند ، دفاع از حقیقت است 

 

 

میر حسین موسوی و زهرا رهنورد در دیدار با خانواده عیسی سحرخیز ، عماادین باقی و جعفر پناهی از صبر و استقامت خانواده های این زندانیان عقیدتی تقدیر کردند و ایستادگی این بزرگمردان را در راه حقیقت ستودند. میر حسین موسوی در دیدار با خانواده عماد باقی گفت:در حال حاضر اجرای بدون تنازل قانون اساسی و قوانین دیگر کشور می تواند حقوق تمامی افراد از جمله زندانیان سیاسی و عقیدتی را تامین کند. وی از کارهای دین پژوهانه و بشر دوستانه باقی به عنوان آثار باقیه ای نام برد که در خاطره ها باقی می ماند. وی خطاب به خانواده زندانیان سیاسی گفت: این روزها سپری می شود اما آنچه باقی می ماند ،کارنامه افراد در دفاع از حقیقت است


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
شنبه 18 اردیبهشت‌ماه سال 1389


 مبادا دین ابزار حفظ قدرت شود

 

 


علیه عوام فریبان آگاهی رسانی کنید

 

نباید مأیوس شد. اراده خداوند بر از میان رفتن امور ظالمانه است. روزی خواهد رسید که مخالفان حقوق مردم و همه کسانی که مردم را اذیت می کنند، از کارهای خود خسته خواهند شد و من امیدوارم که وجدان انسانی و دینی آن ها بیدار شود و دست از این کارها بردارند. شما وظیفه دارید به مردم آگاهی بدهید و این آگاهی را توسعه بدهید به گونه ای که عوام فریبان و مخالفان حقوق مردم بفهمند که مردم هم متوجه عوام فریبی آن ها هستند و هم با عوام فریبی آن ها مخالفند.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
جمعه 17 اردیبهشت‌ماه سال 1389

با ظرفیت های قانون اساسی کنونی

 

 

می توان به سر منزل مقصود رسید

 


جنبش در مسیرِ حرکات و فعالیتهای مدنیِ خود، بطور اجتناب ناپذیری باید از شرایط و نظام حقوقیِ موجود استفاده کرده و برای برخی مطالبات (مانند انتخابات آزاد) نیز، ناگزیر می بایست از مسیر همین قانون اساسی عبور کنند، مجموعۀ قانون اساسی فعلی در حال حاضر دارای ظرفیت برای عبور از وضع موجود است و بنظر من با همین قانون اساسیِ فعلی می توان بسیاری از اهدافِ جنبش را پیش برد و وارد گفتگوی انتقادیِ جدی با حاکمیت شد و خواسته های جنبش را مطرح کرد و مطالبه نمود. البته این بدان معنا نیست که جنبش باید در گام های بعدی هم بدین منوال حرکت کند و با قانون اساسیِ موجود چنین برخورد کند؛ بلکه تناقضاتی حتمی و جدی در قانون اساسی وجود دارد که هم بدنۀ جنبش و هم رهبرانِ آن، بر آنها آگاه و واقف بوده و در صدد رفع و اصلاح آن برخواهند آمد. فی الواقع رسیدن به مطبوعات آزاد، احزاب و نهادهای غیردولتیِ آزاد، قوه قضاییۀ مستقل، تفکیک قوا و انتخابات آزاد، با وجود تناقضاتِ موجود در قانونِ اساسیِ فعلیِ قابل دفاع است؛ اما برای برطرف سازیِ این تناقضات، باید از مسیرِ همین قانون فعلی عبور کرد و اصلاحِ قانون باید در گامهای بعدی و در شرایط تعامل و گفتگوی انتقادی با حکومت مورد بحث و اجرا قرار گیرد.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
جمعه 17 اردیبهشت‌ماه سال 1389

 

 

نمایشگاه بیست و سوم

 

 

 

نمایشگاه  کتاب  یا نمایش وحشت *

 

  


تقریبا  تمامی نقاط  نمایشگاه تحت پوشش دوربین های مدار بسته قرار دارد . دوربین ها همه جا نصب است و گویی تعمدی نیز برای مخفی کردن انها وجود نداشته است . همه سالن ها راهروها و نقاط کم تردد نیز ، تحت پوشش این دوربین ها هستند. مسیر کابل دوربین ها را که دنبال کنی ، هر 20 تا 30 رشته کابل ، مسیر واحدی پیدا می کنند و به یک غرفه و یا یک محل مخفی به یک سرور وصل می شوند. سرورهایی بدون مانیتور که نشان می دهد تصاویر اخذ شده برای کنترل در همان لحظه نیست و تصاویر آن به کار بعدها می خورد. کار سرورها ، ثبت تمامی زوایای تردد بازدید کنندگان است و دوربین ها طوری عمل می کنند که به هر روی ، صورت بازدید کنندگان در معرض ضبط تصاویر باشد. می توان تصور کرد تنها این بخش جدید از نمایشگاه بیست و سوم میلونها تومان خرج روی دست برپا کنندگان نمایشگاه گذاشته است.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
پنج‌شنبه 16 اردیبهشت‌ماه سال 1389

 

 

 

به جای مدیریت کشور  

 

 

دنبال تهدید ملت هستند  

 

 

   

 دوره بسیار سخت و دشواری است. اما بدانید و مطمئن باشید برای آنها سخت تر و دشوارتر است. کار را به جایی رسانده اند که بجای مدیریت کلان یک کشور و رساندن آن به پیشرفت و آبادانی و سرافرازی، فقط به فکر کنترل و تشدید فشار و تهدید مردم هستند و این موجب تاسف و تاثر است. ما می گوئیم کشتی بزرگ ایران ظرفیت پذیرش همه ی ایرانیان را داراست و در این کشتی بزرگ حتی مخالفین ما نیز حق انتقاد و حیات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و … را دارند اما متاسفانه افراطیون که سکان اجرایی کشور را به دست گرفته اند می گویند قایقی ساخته ایم ، باید سوار شوید!!! این چگونه دیدگاهی است؟! آیا اگر نقد و نقادی در کشور که لازمه ی پالایش یک نظام سیاسی است، وجود نداشته باشد می توان کشور را مدیریت کرد و به آینده آن خوش بین بود.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
پنج‌شنبه 16 اردیبهشت‌ماه سال 1389


منطق سبز و سرخ در ترازو

 

 


نه هرکه آینه سازد ، سکندری داند !

  

 

 

بعد از انتشار نامۀ چهارم محمد نوری زاد، نویسنده و سینماگر زندانی به رهبر جمهوری اسلامی و بیان انتقاداتی مجدد از وی، مهدی کوچک زاده نماینده حامی دولت در مجلس شورای اسلامی، پاسخی به این نامه نگاشت و در اختیار سایت رجا نیوز قرار داد که سایت مزبور، ساعتی پس از انتشار، آن را از خروجی خود حذف کرد.متن این نامه که با عنوانِ "پاسخ سرگشاده کوچک‌زاده در واکنش به نامه نوری‌زاد به رهبر انقلاب: امیدوارم حبس تو را از خودخواهی بیرون آورد تا حقیقت را وارونه نبینی" در تاریخ ۷ اردیبهشت منتشر گردیده، توسط سامانه خبری کلمه مورد بازنشر قرار گرفته است. لازم به ذکر است بخش های سبز پر رنگِ متن، نامۀ نوری زاد به رهبر جمهوری اسلامی و متن های سیاه ذیل آن ، پاسخ مهدی کوچک زاده به وی است تا منطق دو طرف روشن تر شود.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
پنج‌شنبه 16 اردیبهشت‌ماه سال 1389


تعطیلی کهریزک افسانه است  

 

 

آدم کشان  همچنان ستاد دارند 

  

 

 


متاسفانه این بازداشتگاه همچنان زندانی دارد و کسانی که در جریان اعتراضات پس از انتخابات دستگیر شده اند در این بازداشتگاه نگهداری می شوند. در حالی که وقتی دستور تعطیلی یک بازداشتگاه صادر می شود بی شک نگهداری زندانی در چنین بازداشتگاهی تنها به واسطه تغییر نام آن نمی تواند قانونی باشد. آقای سردار رادان نیز با هلی کوپتر از محل این بازداشتگاه بازدید کرده است .از دیدگاه ما که عزیزان مان را زیر شکنجه از دست داده ایم، سردار رادان و سعید مرتضوی به عنوان متهمان اصلی پرونده کهریزک محسوب می شوند به رییس قوه قضایه نامه نوشته ام تا مبادا خارج از دستگاه قضایی بازداشتگاه کهریزک دوباره احیا شود.مرتضوی پس از آنکه به عنوان معاونت دادستان کل کشور منصوب شدند، در یک اتاق کوچک و تقریبا در انزوا قرار گرفته اند. دیگر از آن اتاق کار بزرگ و سر و صداهای گذشته ایشان خبری نسیت اما ظاهرا خود مرتضوی از این انزوا استقبال می کند تا خیلی سر زبان ها نباشد چرا که می داند با قرار گرفتن در صدر خبرها باید در مورد آنچه در کهریزک بر جوانان این کشور رفته است خود او نیز پاسخگو باشد.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
چهارشنبه 15 اردیبهشت‌ماه سال 1389

 

 

فردا عشایر با معلم خود وداع می کنند

 

 

سپاس موسوی ، کروبی و خاتمی از مجاهد عرصه آگاهی

 

 

  

 در پی درگذشت محمد بهمن بیگی، بنیان‌گذار مدرسه‌های عشایر در ایران و برنده جایزه کروبس‌کایا، سیدمحمد خاتمی، میرحسین موسوی و مهدی کروبی در پیام‌های جداگانه این ضایعه را تسلیت گفتند.قرار است فردا خیل عظیم مردم فارس به همراه عشایر غیور و آگاه معلم دانش و آگاهی خود را تا آرامگاه ابدی اش مشایعت کنند.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
سه‌شنبه 14 اردیبهشت‌ماه سال 1389

 

بدون اغنا دست به خشونت علیه مردم زدیم  

  

مردم رهبرانتخاب می کنند تا نظارت کند نه حکومت

 

 


شهید مطهری برای ولی‌فقیه نقش نظارتی قائل بودند و فقیه را حاکم نمی‌دانستند زیرا حاکم رئیس‌جمهور است که آن‌را نیز مردم به‌طور موقت انتخاب می‌کنند.  اما اینکه آیا انتصاب از طرف خدا است واسطه‌ای نداریم که به ما بگوید و در واقع به آن دسترسی نداریم و در نتیجه یا مردم تعیین می‌کنند یا خبرگان. به نظر می‌رسد که سخت‌گیری‌هایی اخیرا نسبت به دانشجویان به خاطر سالگرد درگذشت امام و نیز سالگرد انتخابات سال گذشته باشد. باید حساب کسانی که با حسن نیت فکر می‌کردند تقلب شده را با رهبران اعتراضات جدا کرد به نحوی که نباید آن‌طور با مردم برخورد می‌شد. باید مجوز می‌دادیم مردم بیایند داد بزنند هر شعاری که می‌خواهند بدهند و صدا و سیما هم آن‌را پخش کند و دولت نیز جواب بدهد. نباید می‌ترسیدیم که اعتراضات حتی تا یکماه ادامه می‌یافت باید اجازه داده می‌شد که معترضان که قابل توجه هم بودند حرف خود را بزنند و پس از بیان تمام شبهات و پاسخ و اتمام‌ حجت ، آن‌گاه نسبت به کسانی که قصد دیگری داشتند خشونت به کار می‌رفت در واقع ما قبل از ورود به این مرحله یکباره به سراغ برخورد رفتیم.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
سه‌شنبه 14 اردیبهشت‌ماه سال 1389
 
 
 بیخ گوش زیدآبادی گلوله شلیک کرده اند
 
 
موارد نقض قانون در برخورد با پرونده ایشان بسیار زیاد است. از همان روز اول ساعت ۱۰ شب که ایشان را از در خانه ربودند (این اصطلاحی است که من همیشه استفاده می کنم) تا ۱۴۱ روز انفرادی و ضرب و شتمی که در زندان شدند و نیز بازجویی های غیرقانونی که ایشان گذراندند در موارد متعدد حقوق او نادیده انگاشته شده است. در بازجویی های دشوار ورقه ای جلوی او گذاشتند و گفتند که اتهامات خودت را بنویس، در صورتی که باید اول به ایشان تفهیم اتهام می شد که چرا ایشان بازداشت شده اند و بعد ثابت می شد که آیا درست هست یا خیر اما با خشونت تمام و کتک کاری ورقه ای را جلوی ایشان گذاشته و گفته اند اتهامات اخلاقی، اقتصادی و … خودت را بنویس و قصد داشته اند که همه این اتهامات را به زور به ایشان بقبولانند اما او قبول نکرده و گفته است که من یک روزنامه نگار هستم و کارم هم مشخص بوده و در نهایت با خشونت ورقه را از زیر دست او کشیده اند و یک تیر هم در داخل سلول شلیک کرده اند که آقای زیدآبادی می گفت احساس می کردم صورتم سر شده است.

برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
سه‌شنبه 14 اردیبهشت‌ماه سال 1389


اعتراض‌های به حق، فتنه نیست، حق است

 

 


عدالت باشد جای مدعی و متهم عوض می شود


این استبدادزدگی جامعه را بر لبه طاس لغزنده ای قرار داده است که هر آن ممکن است افراد و بخصوص حاکمان به درون آن بلغزند و باید هوشیار بود.استبداد زدگی هم  آثار اجتماعی و روانی بدی  در جامعه داشته است، در محیط‌های استبدا زده متاسفانه شخصیت انسان‌ها هم لطمه می‌بیند و چون این مساله تاریخی است رسوباتی در ذهن‌های تاریخی ما می ماند و اگر برای زدوده شدن آن دقت، برنامه‌ریزی و تدبیر درستی صورت نگیرد ممکن است علی رغم خواست یک ملت برای رهایی از استبداد، دوباره آن رسوبات اثر منفی بگذارد.  اعتراض‌های به حق، فتنه نیست، حق است و امام می‌فرمایند ما نباید تصور کنیم کسی به ما انتقاد نکند، انتقاد بلکه تخطئه موهبت الهی است.اعتراض داشتن به مسائل نباید سبب شود که  معترضان به همه اتهامات متهم شوند، مطمئن هستم که اگر قوه قضاییه دقیقا به وظایف خود عمل کند جای مدعیان و متهمان عوض خواهد شد. عده‌ای با ایجاد جنگ روانی در تلاش برای  ایجاد اختلاف توهمی میان شخصیت‌ها،  گروه‌ها و جریانات هستند، کجا اختلاف وجود دارد؟!، درست است که همه افکار دقیقا عین هم نیست اما واضح و مبرهن است که  اهداف مشترک است و در مسائل اصولی و کلی اختلافی به خصوص در دفاع از حق و حرمت مردم وجود ندارد و نسبت‌های ناروایی که داده می‌شود اصلا وجود ندارد و دروغ است. باید تلاش شود جلوی کسانی که در پی القای اختلاف بین افراد موثر در جامعه و جریانات هستند گرفته شود» باز هم تکرار می‌کنیم که گام مهم آزادی زندانیان، پرهیز از برخوردهای ناروا، بازشدن فضا طیق قانون اساسی و آزادی فعالیت سیاسی و اجتماعی و تامین آزادی اندیشه و بیان وحرکت به سوی انتخابات پر نشاط و صحیح و ارزش شناخته شدن نقد و اعتراض قانونی است و در راس همه دفاع از حرمت و کرامت و آزادی و حقوق اساسی جامعه و مردم است


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید
   1       2       3       4    >>