.
دوشنبه 13 اردیبهشت‌ماه سال 1389

قداره بندان دانشگاه پشتشان به کجا گرم است ؟   

 


این روزها اگر بخواهی به دانشگاه محل تحصیلت بروی ، نیروهای حراست چنان پایین وبالایت می کنند که عطای دیدار دانشگاه و اساتیدش را به لقایش می بخشی . مدتهاست حراست دانشگاهها ورود و خروج به دانشگاه را حتی برای دانشجویان ، صرفا با داشتن کارت دانشجویی مجاز می دانند. حال ، روز روشن و در دانشگاهی که روزگاری عرصه شیران بود ، شغالانی بر روی اساتید قمه می کشند و هنگامیکه بازداشت می شوند هم معلوم نیست به اتکای چه نیروهای غیبی ، گردنکشی می کنند !

دکتر سید احمد معتمدی وزیر ارتباطاتِ دولت دوم محمد خاتمی و از اساتید سبز دانشگاه پلی تکنیک تهران (صنعتی امیرکبیر)، صبح امروز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، توسط افراد ناشناسی مورد حمله با قمه قرار گرفت و مجروح شد.
 حدود ساعت ۱۱ بامداد امروز، دکتر معتمدی (استاد دانشکده برق دانشگاه امیرکبیر) در محل استراحت اساتید دانشگاه امیرکبیر واقع در طبقه هفتم ساختمان ابوریحان با اسلحه سرد مورد حمله واقع شد.
این گزارش خاطرنشان می سازد "ضارب که خونسردانه قصد فرار هم نداشت، توسط حراست دانشگاه در خیابان رشت دستگیر شد و حتی به کسانی که دستگیرش کرده اند گفته بود به حسابتان خواهم رسید!"
فرزندان دکتر معتمدی در جریان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری بازداشت شده بودند.

به گزارش خبرنگار مهر، فرد ناشناسی حدود 43 ساله امروز دوشنبه وارد دفتر کار دکتر احمد معتمدی وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات شده و وی را با ضربات چاقو مجروح کرده است.

مراجعه کننده بعدی پس از ورود به اتاق دکتر معتمدی متوجه حادثه شده است که بلافاصله معتمدی را به بیمارستان منتقل کردند.

یکی از نزدیکان دکتر معتمدی با تایید این خبر به مهر گفت: هم اکنون فرد ضارب شناسایی و بازداشت شده است.

یکی از کارکنان بیمارستانی که دکتر معتمدی به آنجا منتقل شده است نیز به مهر گفت: دکتر معتمدی هم اکنون در اتاق عمل است.
بنابر این گزارش ضربات چاقو از پشت و به کمر وی اصابت کرده و هم اکنون در بیمارستان مهر تهران واقع در خیابان زرتشت زیر عمل جراحی قرار گرفته است.

گفتنی است ضارب وی فردی مسن می باشد که از خارج از دانشگاه وارد شده بوده و هم اکنون توسط حراست دانشگاه دستگیر شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در خصوص وضعیت دکتر معتمدی و پیگیری دانشگاه گفت: دکتر معتمدی هم اکنون در بیمارستان است و مداوا بر روی وی ادامه دارد. ضمن اینکه هیئت رئیسه دانشگاه امیرکبیر در بیمارستان حضور دارند. 

علت اصلی خونریزی شدید، پاره شدن رگ اصلی بین کبد و کلیه بوسیله قمه است

جــرس: قائم مقام بیمارستان مهر از موفقیت آمیز بودن عمل جراحی و رو به بهبود بودن حال عمومی دکتر احمد معتمدی، وزیر اسبق ارتباطات دولت اصلاحات و استاد دانشگاه پلی تکنیک خبر داد.

 

احمد معتمدی صبح دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، توسط فردی لباس شخصی و ناشناس که وارد دانشگاه شده بود، در دفتر خود با اسلحه سرد بزرگ (قمه) مورد حمله واقع شد که بر اثر شدت جراحات وارده و وخامت اوضاع، به بیمارستان مهر اعزام و تحت مراقبت ویژه قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، هادی منافی در تشریح آخرین وضعیت استاد مجروح دانشگاه، خاطرنشان کرد: "معتمدی که صبح امروز از ناحیه سمت راست شکم دچار پارگی به وسیله چاقو شده بود، در حال حاضر از وضعیت خوبی برخوردار است و خونریزی ناشی از این جراحت کاملا کنترل شده است. "

وی با بیان این نکته که علت اصلی خونریزی معتمدی پاره شدن رگ اصلی بین کبد و کلیه می باشد، خاطرنشان ساخت "معتمدی که از ساعت ۱۱ و ۴۵ دقیقه صبح تحت عمل جراحی قرار گرفته است، آخرین مراحل جراحی را تا چهار ساعت دیگر پشت سر می‌گذارد و از اتاق عمل خارج می‌شود. "

قائم‌ مقام بیمارستان مهر با اعلام این‌که تاکنون هشت واحد خون به معتمدی تزریق شده است، گفت: خطر کاملا رفع شده و مصدوم می‌تواند تا ساعات دیگر به بخش عمومی بیمارستان منتقل شود.

آخرین گزارش ها از اظهار نظر مسئولان دانشگاه امیرکبیر راجع به سوء قصد به جان استاد آن دانشگاه حاکیست: ضارب فردی مسن و حدود ۴۵ ساله است که از خارج از دانشگاه وارد شده بوده و پس از مضروب کردن معتمدی توسط نیروهای حراست دانشگاه دستگیر شده است. فرد مذکور به عنوان مراجعه کننده وارد دانشگاه شده و کارت شناسایی خود را نیز در نگهبانی قرار داده و درخواست ملاقات با دکتر معتمدی داشته است.

لازم به ذکر است دوشنبه عصر دانشجویان دانشکده برق و جمع کثیری از دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)، در اعتراض به سوء قصد به جان دکتر احمد معتمدی، استاد سبزِ آن دانشگاه و از وزرای دولت اصلاحات، دست به تحصن در مقابل دانشکده برق زده و ضمن اعتراض شدید به بی توجهی مسئولین حراست و انتظامات در وقوع این حادثه، خواستار رسیدگی هر چه سریعتر به موضوع این سوء قصد شده بودند.