.
پنج‌شنبه 16 اردیبهشت‌ماه سال 1389

 

 

 

به جای مدیریت کشور  

 

 

دنبال تهدید ملت هستند  

 

 

   

 دوره بسیار سخت و دشواری است. اما بدانید و مطمئن باشید برای آنها سخت تر و دشوارتر است. کار را به جایی رسانده اند که بجای مدیریت کلان یک کشور و رساندن آن به پیشرفت و آبادانی و سرافرازی، فقط به فکر کنترل و تشدید فشار و تهدید مردم هستند و این موجب تاسف و تاثر است. ما می گوئیم کشتی بزرگ ایران ظرفیت پذیرش همه ی ایرانیان را داراست و در این کشتی بزرگ حتی مخالفین ما نیز حق انتقاد و حیات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و … را دارند اما متاسفانه افراطیون که سکان اجرایی کشور را به دست گرفته اند می گویند قایقی ساخته ایم ، باید سوار شوید!!! این چگونه دیدگاهی است؟! آیا اگر نقد و نقادی در کشور که لازمه ی پالایش یک نظام سیاسی است، وجود نداشته باشد می توان کشور را مدیریت کرد و به آینده آن خوش بین بود.


حجت الاسلام والمسلمین مهدی کروبی با حضور در منزل میلاد اسدی با خانواده وی دیدار کرده و ضمن ابراز همدردی با خانواده، وضعیت جسمی و روحی میلاد اسدی را جویا شدند. در این دیدار ابتدا خانواده میلاد اسدی ضمن خوش آمد گویی، گزارشی از وضعیت پرونده و روند رسیدگی به آنرا ارائه دادند. آقای اسدی وضعیت روحی فرزندش را بسیار عالی توصیف کرده و افزود: میلاد در هر دیدار جویای احوالات شخص شما بوده و سلام بسیار می رساند. حجت الاسلام والمسلمین مهدی کروبی با حضور در منزل میلاد اسدی با خانواده وی دیدار کرد. در این دیدار مهدی کروبی ضمن همدردی با خانواده ایشان، وضعیت جسمی و روحی میلاد اسدی را جویا شدند. در این دیدار ابتدا خانواده میلاد اسدی ضمن خوش آمد گویی، گزارشی از وضعیت پرونده و روند رسیدگی به آنرا ارائه دادند. آقای اسدی وضعیت روحی فرزندش را بسیار عالی توصیف کرده و گفتند میلاد در هر دیدار جویای احوالات شخص شما بوده و سلام بسیار می رساند. والدین وی ضمن گله مندی از تداوم بازداشت فرزندشان ابراز نمودند که این سومین بار است که دادگاه میلاد برگزار نمی شود و ما نیز به دلیل عدم دسترسی به قاضی پروند متاسفانه نمی توانیم کاری انجام بدهیم و باید شاهد زندانی بودن فرزند خود باشیم که بسیار دردناک است. نمی دانیم به کجا و پیش چه کسی مراجعه کنیم! حتی اجازه دیدن قاضی را به ما نمی دهند! آیا این انصاف است؟! آیا این رویه صحیح است؟! مادر میلاد اسدی نیز ضمن اشاره به این موضوع که میلاد سال آخر دانشگاه می باشد گفت: جناب آقای کروبی با آنکه ما حتی بدنبال آزادی با وثیقه فرزندمان هستیم ولی متاسفانه دادگاه وی به تاخیر می افتد و ما به هیچ کسی نیز دسترسی نداریم تا دردمان را مطرح کنیم!
در ادامه، مهدی کروبی ضمن ابراز تاسف از وضعیت پیش آمده برای مردم علی الخصوص دانشجویان و جوانان به شدت از رویه ی قوه قضائیه انتقاد کرد. وی در اینباره افزود: متاسفانه  تداوم این رویه و برخورد سنگین با مردم بیانگر عدم استقلال قوه قضائیه در این قضایاست! از منظر مردم و قانون اساسی این جوانان مجرم نیستند و اعتقاد ما به این است که حتی در بدترین شرایط ها نیز اگر فردی یا جوانی دچار اشتباه یا خطایی هم می شد با نگاهی معطوف به رافت اسلامی و شان نظام جمهوری اسلامی می توان با دادن تذکر، موضوع را خاتمه داد مگر آنکه افراد معاند بوده و مبارزه مسلحانه در پیش گرفته باشند که در این حساب آنها جداست. بنابراین و با در نظر گیری این دیدگاه، برخوردهای سنگین قوه قضائیه با مردم نشان دهنده وجود فشار سیاسی و از دست رفتن استقلال تصمیم گیری قوه قضاییه در مسائل اخیر است.
دبیرکل حزب اعتماد ملی در ادامه افزود: دوره بسیار سخت و دشواری است. اما بدانید و مطمئن باشید برای آنها سخت تر و دشوارتر است. کار را به جایی رسانده اند که بجای مدیریت کلان یک کشور و رساندن آن به پیشرفت و آبادانی و سرافرازی، فقط به فکر کنترل و تشدید فشار و تهدید مردم هستند و این موجب تاسف و تاثر است.
رئیس مجلس اصلاحات کشور(دوره ششم) در ادامه گفت: ما می گوئیم کشتی بزرگ ایران ظرفیت پذیرش همه ی ایرانیان را داراست و در این کشتی بزرگ حتی مخالفین ما نیز حق انتقاد و حیات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و … را دارند اما متاسفانه افراطیون که سکان اجرایی کشور را به دست گرفته اند می گویند قایقی ساخته ایم ، باید سوار شوید!!! این چگونه دیدگاهی است؟! آیا اگر نقد و نقادی در کشور که لازمه ی پالایش یک نظام سیاسی است، وجود نداشته باشد می توان کشور را مدیریت کرد و به آینده آن خوش بین بود؟!!
مهدی کروبی در پایان گفت: امیدوارم به لطف الهی و نیز حضور عقلا و دلسوزان در صحنه، هر چه زودتر مشکلات پیش روی کشور حل گردیده و همه ی ما شاهد آزادی عزیزانمان از زندانها نیز باشیم.
گفتنی است میلاد اسدی عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت بوده و از سیزدهم آبانماه هشتاد و هشت بازداشت گردیده است. اعضای دفتر تحکیم وحدت در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران از کاندیداتوری مهدی کروبی حمایت کرده بودند.