اعلام اعتصاب غذای نامحدود برای تامین شرایط انسانی اسرای جنبش سبز

 

آغاز کارزار روزه سیاسی اسرای جنبش سبز

 


ما اسرای جنبش سبز از امروز در اعتراض به شرایط غیر انسانی تحمیل شده به خود در جریان دستگیری ، بازجویی ، دادگاههای نمایشی به یک اعتصاب غذای نامحدود ( روزه سیاسی ) دست خواهیم زد و تا حصول موارد درخواستی از آن دست نخواهیم کشید. ما در این اقدام تنها نخواهیم بود ،‌ خانواده ما پشت دیوارهای زندان و میلیونها هموطن معترض در ایران و سراسر جهان از خواست ما حمایت کرده و ما را تا رسیدن به حقوق اولیه زندانیان عقیدتی همراهی خواهند کرد.


اسرای جنبش سبز از امروز در اعتراض به شرایط غیر انسانی تحمیل شده به آنان در جریان دستگیری ، بازجویی ، دادگاههای نمایشی و آنچه عدم استقلال قوه قضاییه خوانده شده به یک اعتصاب غذای نامحدود تا حصول موارد درخواستی خود دست خواهند زد و خانواده های اسرای جنبش ، معترضان و گروههایی در داخل و خارج از کشور نیز از این اقدام حمایت کرده و با آنان در این اقدام همنوا خواهند شد.
اسرای جنبش سبز در بیانیه خود از اوین دستیابی به ۵ خواست مشخص و انسانی را علت آغاز این اقدام اعتراض آمیز اعلام کرده اند که این خواست‌ها عبارتند از: " لغو احکام صادره علیه زندانیان سیاسی، امنیتی و مطبوعاتی در دادگاه‌های فرمایشی پس از انتخابات"، "آزادی فوری کلیه بازداشت‌شدگان تا زمان برگزاری دادگاه‌" ، "رعایت قوانین در برگزاری دادگاه‌ها، دادرسی و مجازات متخلفان از رده‌های مختلف که در روند غیرقانونی و غیرعادلانه بازجویی‌ها شرکت داشته‌اند" و" بهبود وضعیت غذایی و بهداشتی و رفاهی زندانیان".
آنها از فردا پنجشنبه اعتصاب غذا یا روزه سیاسی خودرا آغاز می کنند و در هفته اول یک روز و از هفته های بعد به تدریج آن را افزایش خواهند داد و تا حصول به نتایج اعلام شده تعداد روزهای آن را افزایش خواهند داد.گفته شده خانواده اسرای جنبش نیز در همین زمان با حضور در مقابل زندان اوین با آنان همراهی می کنند.
فعالان سیاسی، مدنی و حقوق بشری ایرانی در خارج از کشور نیز اعلام کرده اند از این اقدام حمایت کرده و برای این اقدام خود انگیزه‌های چندگانه‌ای را ذکر کرده‌اند.
یکی از این فعالان به دویچه وله گفته است : این اولین بار نیست که وی و شماری از شهروندان ایرانی در خارج از کشور با اعتصاب غذا، خواست‌های مبارزان و فعالان سیاسی و مدنی زندانی در ایران را مورد حمایت قرار می‌دهند.
او با تاکید بر جنبه همبستگی این اقدام، آن را در خدمت بازتاب گسترده‌تر اقدام زندانیان سیاسی اوین و جلب توجه بین‌المللی به رفتار حکومت ایران در نقض خشن حقوق بشر و اعمال سرکوب‌ها علیه دگراندیشان می‌داند.