انتقاد بهداد از اولین حکم دادگاه علیه هتاکی های رسانه ای

 

تازیانه هتک بر امواج قانون 

 

 

 


در واقع در دوران بهداد این روش یک تاکتیک قطعی برای تسری توهین و افترا در فضای رسانه ای  بود و از این دست مطالب روی خروجی ایرنا کم نیست. توجه داشته باشید از این توهین ها به "سید حسن خمینی" ، " محمد خاتمی " ، "میرحسین موسوی "  ، " مهدی کروبی " ، شیرین عبادی " و صدها نفر دیگر که اکنون پشت میله های زندان اسیر هستند فراوان روا داشته شد و اکنون فقط یکی از هزار توهین آن هم توهینی که به رییس مجلس شورای اسلامی روا داشته شد ، رسیدگی شده است.واقعیت این است که اگرچه تیم بهداد مسبب خیلی از هتک ها و حرمت شکنی ها بود اما نباید نقش گرداننده اصلی این برنامه را فراموش کرد .


در کشور ما تا پیش از نزول اسفبار دولت نهم و دهم ، گویی این رسم معمولی بود که شکایات را نزد خدا برند و تا آن موقع سکوت کرده و خون دل بخورند اما با آمدن جماعتی خود حق بین که بی تجربه یکباره خود را در میدان اجرایی دید، گویی دیگر حوالت دادن سامان کار و دادرسی به خدا – که البته جای خود دارد – کافی نیست و پیگیری خواسته ها  در همین جهان و به دست قضات گاه نتایج جالبی هم به بار می آورد.
یکی از همین نتایج جالب که البته به دلیل قرار داشتن شخصی چون علی لاریجانی ، منتهی به نتیجه شد ، محکومیت دو عنصر هتاکی است که شاید به واقع نقشی اساسی در این پرونده نداشته اند اما یکی به دلیل مزدوری ( منظور گرفتن وجه برای نوشتن مطابق خواسته اصحاب قدرت ) و دیگری به دلیل تمکین ستادی و سوء استفاده از موقعیت در این پرونده مجرم شناخته شده و مجازاتی مختصر را انتظار می کشند.
مجازات مختصر در قبال هتاکی های صورت گرفته از سوی این تیم به شخصیت های حقیقی و حقوقی درحالیست که بسیاری از فرزندان رشید و بی پناه این مملکت به همین اتهام واهی یعنی توهین به مقامات تا دو سال زندان را باید تحمل کنند.
اما چرا این دو تن مقصران اصلی نیستند؟ آن یکی سفارشی نویس مطلب که اساسا به دلیل مصلوب الاختیار بودن قدرت انتشار مطلب را بر روی خروجی ایرنا نداشته است و این یکی نیز به دلیل اینکه یک ساعت تلاش کرد تا منتشر کننده را قانع به برداشتن مطلب از روی خروجی کند ، قابل ترحم است.
بنده زمانیکه در شیفت شب ایرنا مشغول بودم ، شاهدم که جناب دادستان برای برداشتن خبر مذکور مدتی طولانی با سردبیر وقت شب صحبت کرد ولی ( ع.د) مسئول اصلی ارسال آن مطلب به رغم انتقال دلخوری و گلایه دادستان توسط سردبیر فوق الذکر حاضر به برداشتن آن متن توهین آمیز نشد و نهایتا با پادرمیانی بهداد بود که متن پس از آنکه توسط سایتهای هتاک دیگر مورد استفاده قرار گرفت از روی خروجی ایرنا برداشته شد.
در واقع در دوران بهداد این روش یک تاکتیک قطعی برای تسری توهین و افترا در فضای رسانه ای  بود و از این دست مطالب روی خروجی ایرنا کم نیست.
توجه داشته باشید از این توهین ها به "سید حسن خمینی" ، " محمد خاتمی " ، "میرحسین موسوی "  ، " مهدی کروبی " ، شیرین عبادی " و صدها نفر دیگر که اکنون پشت میله های زندان اسیر هستند فراوان روا داشته شد و اکنون فقط یکی از هزار توهین آن هم توهینی که به رییس مجلس شورای اسلامی روا داشته شد ، رسیدگی شده است.
واقعیت این است که اگرچه تیم بهداد مسبب خیلی از هتک ها و حرمت شکنی ها بود اما نباید نقش گرداننده اصلی این برنامه را فراموش کرد .
حال جعفر بهداد قصد شکایت از قضات پرونده‌اش را دارد . نمی دانم این را باید از سنت های الهی دانست یا قوانین جبری اجتماعی است که مجازات خطاکار را در همین دنیا به اجرا در می آورد.
جالب این است که بهداد در حالی به اشتباه بودن حکم قضات اشاره دارد که خود مدعی است پس از انتشار این متن موهن شخصا خبر را از خروجی خبرگزاری تعلیق کرده است و با کسی که خبر را گذاشته بود نیز برخورد اداری صورت گرفت.
و از طرح 3 شکایت دیگر علیه عملکرد خود نیز گلایه کرده و آنها را دارای اشکالاتی شکلی و ماهوی دانسته که قصد دارد از دادگاها به دادگاه انتظامی قضات شکایت کند.
ناشی گری خبرنگار بهدا نیز کمتر از اربابان آنها نیست. او در سایت بی مایه حقیقت نیوز با مصاحبه با چند نماینده دم دستی این حرکت را برخورد با "یاران نظام و دولت " دانسته است!
سید جلال  یحیی زاده از یک سوی اعلام می کند که محکومیت  محمد جعفر بهداد و امیرطاهر حسین خان مدیر عامل و خبرنگار سابق ایرنا از سوی دستگاه قضایی خلاف خواست و نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی است! و سپس تصریح می کند: من نمی خواهم در کار دستگاه قضایی کشور دخالت کنم اما به عنوان یک شهروند نسبت به اینگونه برخوردها و تبعیض ها انتقاد دارم و این انتقاد را باید بیان کنم واقعا دستگاه قضایی ما به کجا می رود؟