ترک جلسه سخنرانی احمدی نژاد از سوی دبیرکل سازمان ملل

 

باز هم یک خوراک دیگر برای بوق ها   

 


میزبان ، میهمانش را تنها گذاشت

  

 

این هم زبان تهدید یک میزبان از میهمانی که خود را به بزمی دعوت کرده است که برای دیگران گسترده شدهو این بخشی از سخنان بان کی مون است: بگذارید با صراحت بگوییم: ایران مسوول و متعهد است تا تمامی شک و تردیدها و نگرانی ها درباره برنامه اتمی‌اش را رفع کند.تهران باید پیشنهاد آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره مبادله سوخت اتمی را قبول کند. بعد از ایراد این سخنان دبیرکل سازمان ملل بان گی مون در اقدامی نادر، پیش از حضور محمود احمدی‌نژاد در جایگاه سخنران، سالن را ترک کرد.


به گزارش برخی رسانه های غربی،در جریان کنفرانس بازبینی پیمان منع گسترش سلاح‌های کشتار جمعی، ان پی تی، که دوشنبه شب(به وقت تهران) در نیویورک در مقر سازمان ملل برگزار شد، هیات‌های نمایندگی آمریکا، انگلیس و فرانسه نیز هنگام سخنرانی دکتر احدی نژاد،جلسه را ترک کردند.
بان گی مون در سخنان خود در ابتدای این کنفرانس گفت: «من از ایران می‌خواهم به طور کامل بر اساس قطعنامه‌های شورای امنیت عمل کند.» دبیر کل سازمان ملل افزود: «بگذارید با صراحت بگوییم: ایران مسوول و متعهد است تا تمامی شک و تردیدها و نگرانی ها درباره برنامه اتمی‌اش را رفع کند.» دبیرکل سازمان ملل از ایران خواست به شکل سازنده در گفت وگوهای بین‌المللی درباره برنامه اتمی‌اش حضور داشته باشد و همچنین گفت تهران باید پیشنهاد آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره مبادله سوخت اتمی را قبول کند.
دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، یوکیو آمانو هم در سخنرانی خود، اظهارات دبیرکل سازمان ملل را تایید کرد و گفت از موضع ایران و اقدامات تهران برای حل مسئله اتمی راضی نیست.